Szkolenie: Nadawanie oznaczenia CE na maszyny zgodnie z wymaganiami dyrektywy maszynowej 2006/42/WE - 17 maja

Ośrodek Enterprise Europe Network przy IPH w Krakowie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w szkoleniu pt. „Nadawanie oznaczenia CE na maszyny zgodnie z wymaganiami dyrektywy maszynowej 2006/42/WE”, które odbędzie się w siedzibie IPH w Krakowie, przy ul. Floriańskiej 3 w dniu 17 maja 2017 r. o godz. 9.15.

Szkolenie realizowane jest w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy (www.festiwalinnowacji.malopolska.pl, www.facebook.com/malopolskifestiwalinnowacji/?fref=ts). Patronami medialnymi są: TVP3 Kraków, Radio Kraków, eGospodarka.pl Poradnik Internetu dla Twojej firmy; INFOR.PL; dlaStudenta.pl; Portal Innowacji www.pi.gov.pl.

Oznakowanie CE jest wymogiem dostępu przedsiębiorstw do rynków unijnych.

Symbol CE daje gwarancję, że wyrób przeszedł pozytywnie specjalistyczne badania i spełnia przewidziane dla niego podstawowe normy jakości i bezpieczeństwa zawarte w tzw. Dyrektywach Nowego Podejścia. Dotyczą one zagadnień związanych z bezpieczeństwem użytkownika, ochroną zdrowia i środowiska naturalnego na wszystkich etapach wytwarzania oraz określają zagrożenia, które producent powinien wykryć i wyeliminować.

Zastosowanie wymagań dyrektywy maszynowej daje producentowi przepustkę do sprzedaży maszyny na rynku europejskim. Przeprowadzenie oceny ryzyka maszyny oraz zastosowanie norm odniesienia przyczynia się do zwiększania bezpieczeństwa użytkowników i pozwala zachować zgodność z prawodawstwem unijnym i polskim.

Szkolenie skierowane jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorców, w szczególności do producentów, upoważnionych przedstawicieli producentów, importerów, dystrybutorów maszyn i urządzeń, wszystkich osób odpowiedzialnych za spełnianie wymagań dyrektywy maszynowej, podmiotów dokonujących modernizacji maszyn oraz producentów zamierzających sprzedawać maszyny na rynkach Unii Europejskiej.

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z wymaganiami dyrektywy maszynowej i innymi stosownymi przepisami. Uczestnicy m.in. poznają obowiązki producentów/importerów maszyn wprowadzanych do obrotu na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego (w tym Polski), uzyskają wiedzę na temat zakresu i zawartości dokumentacji dotyczącej nadania oznakowania CE na maszyny, dowiedzą się jak przeprowadzić ocenę ryzyka dla maszyny.

Szkolenie poprowadzi Pan Paweł Piwowarczyk, specjalista w zakresie oznakowania CE i wyrobów budowlanych oraz właściciel firmy CERTIOS Centrum Edukacji Przedsiębiorcy. Od 8 lat zajmuje się tematyką wprowadzania wyrobów na rynek polski i europejski. W ciągu ostatnich 5 lat zrealizował projekty doradczo – szkoleniowe dla ponad 200 firm.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń!
Termin przyjmowania zgłoszeń – do wyczerpania miejsc!

Zainteresowanych uczestnictwem w szkoleniu prosimy o przesłanie wypełnionych i podpisanych formularzy faksem na nr 12/ 428 92 61, 428 92 50 lub skan zgłoszenia na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodatkowych informacji udziela:
Iwona Jordan
tel.: 12/ 428 92 63                         
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Załącznik:
Zaproszenie – formularz zgłoszeniowy