Szkolenie: Z rozporządzeniem REACH dookoła Polski – rejestracja 2018 w pigułce - 27 września

Ośrodek Enterprise Europe Network przy IPH w Krakowie wraz z Krajowym Centrum Informacyjnym ds. REACH i CLP oraz Biurem ds. Substancji Chemicznych serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w seminarium pt. „Z rozporządzeniem REACH dookoła Polski – rejestracja 2018 w pigułce”, które odbędzie się w siedzibie IPH w Krakowie w dniu 27 września 2017 r. o godz. 9.00.

Celem seminarium jest zapoznanie uczestników z wymogami rejestracyjnymi rozporządzenia REACH w związku ze zbliżającym się terminem rejestracji pełnej - 1 czerwca 2018 roku.

Zapraszamy wszystkich przedstawicieli firm mikro, małych oraz średnich do wzięcia udziału w seminarium poświęconym tematyce rozporządzenia REACH, a w szczególności wypełnieniu obowiązków rejestracyjnych. Przypominamy, że art. 5 tego aktu prawnego wskazuje, że jeżeli firma nie zarejestruje swojej substancji w określonym terminie, nie będzie mogła jej produkować/ importować i wprowadzać na rynek unijny. Proces rejestracji jest na tyle skomplikowany i kosztowny, że do działania należy przystąpić wcześniej, dlatego też nasze seminarium ma Państwu wskazać różne możliwości pomocy i wsparcia oraz sposób postępowania podczas dokonywania rejestracji substancji.

Na zakończenie seminarium odbędzie się panel dyskusyjny dla przedsiębiorców zainteresowanych szczególnymi wymogami rejestracyjnymi rozporządzenia  REACH.

Seminarium poprowadzą:

Pani dr inż. Monika Wasiak-Gromek, Naczelnik Wydziału Krajowego Centrum Informacyjnego ds. REACH i CLP, Biuro ds. Substancji Chemicznych

Pan Krzysztof Domański, Krajowe Centrum Informacyjne ds. REACH i CLP, Biuro ds. Substancji Chemicznych

Udział w seminarium jest bezpłatny.

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo udziału mają firmy z Małopolski.

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w seminarium prosimy o przesłanie wypełnionych i podpisanych formularzy zgłoszenia na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodatkowych informacji udziela:
Małgorzata Rak
tel.: 12/ 428 92 57                         
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Załącznik:
Zaproszenie – formularz zgłoszeniowy