Badanie ankietowe SME Panel: Przegląd unijnego prawa konsumenckiego

Szanowni Państwo,

Ośrodek EEN przy IPH w Krakowie serdecznie zachęca małopolskich przedsiębiorców z sektora MŚP do wzięcia udziału w kolejnym już, realizowanym na zlecenie Komisji Europejskiej, badaniu ankietowym SME PANEL. Tym razem chcemy zachęcić Państwa do wypełnienia ankiety nt. unijnego prawa konsumenckiego.

Komisja zakończyła niedawno tzw. „kontrolę sprawności” (Fitness Check) unijnego prawa konsumenckiego i marketingowego oraz dyrektywy w sprawie praw konsumentów (rezultaty kontroli są dostępne tutaj: http://ec.europa.eu/newsroom/just/item-detail.cfm?item_id=59332).

Z raportu wynika, że unijne prawo konsumenckie jest w dużej mierze nadal adekwatne do założonych celów i potrzeb i jeśli będzie efektywnie stosowane, będzie rozwiązywało problemy, z jakimi mają do czynienia konsumenci europejscy, także na rynkach internetowych. Jednocześnie, wyniki kontroli wskazują na potrzebę zwiększenia wiedzy oraz poprawy egzekwowania przepisów i możliwości korzystania ze środków prawnych, tak aby w jak najlepszy sposób wykorzystać obowiązujące przepisy.

Badanie, które Państwu prezentujemy, Komisja kieruje wyłącznie do sektora MŚP, po to aby dowiedzieć się jak przewidywane zmiany przepisów wpłyną na firmy sprzedające towary lub usługi konsumentom w Europie.

Wypełnioną ankietę prosimy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 21 września 2017 r.

Załącznik:

Ankieta


Dziękujemy za Państwa zaangażowanie i poświęcony czas !