Zaproszenie do udziału w projekcie TETRAMAX


TETRAMAX to projekt finansowany w ramach unijnego programu badawczo-innowacyjnego "Horyzont 2020” i jest jedną z nowych inicjatyw ustanowionych w ramach European Smart Anything Everywhere (SAE), która ma na celu przyspieszenie innowacji w europejskich gałęziach przemysłu.

Projekt został powołany, by wobec szybko rozwijającej się ery digitalizacji, wspomóc małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) oraz spółki o średniej kapitalizacji, w śledzeniu i czerpaniu korzyści z nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych (Information and Communication Technologies ICT). Jego celem jest pobudzanie innowacji poprzez stymulowanie, organizowanie i ocenianie różnego rodzaju eksperymentów transferu technologii (Technology Transfer Experiments TTX).

TETRAMAX oferuje innowacyjne, zaawansowane technologie cyfrowe dla nowatorskich produktów elektronicznych i nieelektronicznych w zakresie dostosowywania komputerów o niskim zużyciu energii (Customized Low‐Energy Computing CLEC) do systemów cybernetycznych (Cyber‐Physical Systems - CPS) i Internetu Rzeczy (Internet of Things IOT).

Głównym założeniem projektu jest skojarzenie małych i średnich przedsiębiorstw oraz firm o średniej kapitalizacji z międzynarodowymi jednostkami badawczo-rozwojowymi, uniwersytetami, co w perspektywie zaskutkować ma przemysłowym przyswojeniem nowatorskich technologii komputerowych niskiego ryzyka.

Kto może aplikować?

Małe i średnie przedsiębiorstwa współpracujące z zagraniczną jednostką badawczo-naukową oraz uniwersytety, jednostki badawczo-naukowe współpracujące z zagraniczną firmą z sektora MŚP.

Termin składania wniosków upływa z dniem 28.02.2018 o godz. 17.00.

Czas trwania projektu przewidziany jest od 6 do 12 miesięcy (zamknięcie musi nastąpić najpóźniej w grudniu 2019 r.)

Wsparcie finansowe wynosi od 20 000 € do maksymalnie 50 000 € (dla dwóch organizacji partnerskich).

Więcej informacji znajdą Państwo w załączniku oraz na stronie internetowej projektu https://www.tetramax.eu/.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z Anną Karolak Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 124289262.

China_IPR.pngEEN-10lat.pngLogo-Krakow_H_rgb.jpgb-in-malopolska.pnglogo_cam.jpgparp.png