Wyczekiwany przez przedsiębiorców pakiet osłonowy ogłoszony przez rząd jako Tarcza Antykryzysowa jest niewystarczający i nie uratuje gospodarki

 


"Wyczekiwany przez przedsiębiorców pakiet osłonowy ogłoszony przez rząd jako Tarcza Antykryzysowa jest niewystarczający i nie uratuje gospodarki. 

Przedstawiciele największych organizacji pracodawców i przedsiębiorców w Małopolsce zwracają uwagę, że w propozycjach rządu zabrakło konkretów i nie zostały uwzględnione postulaty wcześniej przez nich zgłaszane. Brakuje wielu ważnych rozwiązań, które realnie pomogłoby przetrwać skutki epidemii koronawirusa i utrzymać stabilizację finansową firm - między innymi zwolnienia z obowiązku składek do ZUS, a nie tylko ich odroczenia, odblokowania środków na tzw. split payment, zawieszenia na czas kryzysu wdrożenia Pracowniczych Planów Kapitałowych, zwolnienia na najbliższy kwartał z danin na CIT, PIT, PFRON, FP czy przyspieszenia zwrotów podatku VAT. Nie ma też żadnych informacji o ochronie przedsiębiorstw przed odpowiedzialnością za niezrealizowanie umów i rozwiązań wspierających utrzymanie płynności finansowej w obecnej sytuacji. 

Przedsiębiorcy potrzebują dziś jasnych informacji i konkretnych, szybkich rozstrzygnięć. Wsparcia potrzebują zwłaszcza mikroprzedsiębiorcy i rzemieślnicy, w których kryzys uderza już dziś. Wszyscy liczą na to, że w najbliższych dniach rząd przedstawi znacznie mocniejszą propozycję osłon dla gospodarki. Jeżeli realnej pomocy zabraknie - polskiej gospodarce grozi załamanie.”

 

Sebastian Drzewiecki

Wiceprezydent ABSL

Joanna Krzemińska

Wicedyrektor ASPiRE

 

Katarzyna Woszczyna

Wiceprezes BCC
Kanclerz Loży Małopolskiej BCC

Sebastian Chwedeczko

Prezydent Izby Przemysłowo - Handlowej w Krakowie

Andrzej Bukowczan

Wiceprezes Jurajskiej Izby Gospodarczej

Wiesław Jopek

Prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej

Janusz Kowalski

Prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości

Marian Bryksy

Prezes Małopolskiego Związek Pracodawców Lewiatan

 

EEN-NET-PL.jpgLogo-Krakow_H_rgb.jpgb-in-malopolska.pnglogo_cam.jpgparp.png