Webinar: „Zarządzanie ryzykiem walutowym”

 Rezerwacja zakończona
 
0
euro
Kategoria
Szkolenia
Termin
2020-10-26 11:00 - 12:30
E-mail
mrak@iph.krakow.pl

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w ostatnim webinarze kończącym cykl „Zarządzanie ryzykiem walutowym”Webinar odbędzie się w dniu 26 października 2020 r. o godz. 11.00.

Poprowadzi go pan Jacek Maliszewski, Główny Ekonomista DMK Sp. z o.o.

Program:

  1. Przegląd rynku EUR/PLN, EUR/USD i USD/PLN – wszystkie trzy rynki (ok. 45 minut). Prowadzący poda zaktualizowany plan działań dla importerów i eksporterów na najbliższe dni i tygodnie. Zaktualizuje prognozy.
  2. Edukacja (ok. 60 minut):
    Zarządzanie ryzykiem wartości magazynu. Wielu przedsiębiorców w zły sposób diagnozuje swoje ryzyko kursowe. Źle postawiona diagnoza powoduje złe reakcje i zły sposób zarządzania ryzykiem kursowym. Przykładem takich często popełnianych błędów jest zdarzenie gospodarcze polegające na zakupie towaru/surowca na magazyn. Wielu importerów nie zdaje sobie sprawę, iż zakupiony towar na magazyn (nie jest to zakup pod konkretne zamówienie odbierającego, lecz jako aktywo, stok magazynowy) należy chronić przed spadkiem kursu walut obcych, a nie przed ich wzrostem. W czasie webinaru podane zostaną przykłady prawidłowego zarządzania ryzykiem oraz przykłady błędnych decyzji i błędnych transakcji zabezpieczających.

 

Przyjęcie na webinar zostanie przez nas potwierdzone osobną wiadomością, w której otrzymacie Państwo link do wydarzenia online.
Udział w webinarze jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Dodatkowych informacji udziela:
Małgorzata Rak
tel.: 12 428 92 57                         
e-mail: mrak@iph.krakow.pl

Webinar organizowany jest przez Ośrodek Enterprise Europe Network przy IPH w Krakowie.

 
 

Wspierane przez iCagenda

EEN-NET-PL.jpgLogo-Krakow_H_rgb.jpgSponsor Konkursu „Mój Pierwszy Biznes 2020_2021” mini.jpgb-in-malopolska.pnglogo_cam.jpgparp.png