Witamy na stronie IPH Kraków!

Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie od 170 lat realizuje strategie, które służą budowie silnego samorządu gospodarczego oraz udzielaniu wszechstronnej pomocy firmom członkowskim w rozwoju ich działalności gospodarczej. Jako organizacja non-profit realizujemy też liczne projekty których celem jest rozwój małopolskiej przedsiębiorczości.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Bezpłatny webinar: Pochodzenie towarów w regulacjach celnych Unii Europejskiej

63
webinar pochodzenie towarów w regulacjach celnych UE webinar 20.04.2021
Kategoria
Szkolenia
Termin
2021-04-20 10:00 - 14:00
E-mail
szkolenia@iph.krakow.pl

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnym webinarze pt. „Pochodzenie towarów w regulacjach celnych Unii Europejskiej – najważniejsze aspekty z perspektywy przedsiębiorcy”, który odbędzie się w dniu 20 kwietnia 2021 r. w godz. 10.00 -14.00.

Zaproszenie adresowane jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorców zajmujących się międzynarodowym obrotem towarowym, a także handlem lub wytwarzaniem produktów przeznaczonych na eksport na dalszych etapach łańcucha dostaw – zarówno do właścicieli firm, jak i kadry odpowiedzialnej za zarządzanie transakcjami towarowymi, ich organizację i rozliczenie.
Celem webinaru jest przedstawienie najistotniejszych - z punktu widzenia przedsiębiorcy – obowiązków i reguł wynikających z unijnych przepisów celnych oraz umów międzynarodowych dotyczących pochodzenia towarów.
Uczestnicy webinaru dowiedzą się, jaką rolę w transakcjach towarowych ma ustalenie pochodzenia towarów, w jaki sposób prawidłowo je udokumentować, jakich dowodów mogą oczekiwać kontrahenci, a także jakie konsekwencje mogą nieść ze sobą błędy w ustaleniu czy potwierdzeniu pochodzenia. Podczas szkolenia w przystępny sposób przeprowadzimy uczestników przez kluczowe regulacje, położymy nacisk na praktyczną stronę zagadnienia, przykłady dotyczące handlu z wybranymi Państwami, dostępne narzędzia i systemy elektroniczne, oraz przykłady z praktyki bliskiej przedsiębiorcom, a także odpowiemy na Państwa pytania.
Webinar poprowadzą eksperci z Kancelarii Doradztwa Celnego i Podatkowego Rutkowski i Wspólnicy:
Pani Magdalena Chmielewska-Cholewa - Doradca podatkowy z 13-letnim doświadczeniem w zakresie VAT, ceł i akcyzy. Partner w Kancelarii KDCP Rutkowski i Wspólnicy, wspierającej w sprawach celnych i podatkowych polskie i zagraniczne spółki zaangażowane w krajowy i międzynarodowy obrót towarami
Pani Aleksandra Ziaja - Doradca podatkowy specjalizujący się w podatku od towarów i usług, Menadżer w kancelarii KDCP Rutkowski i Wspólnicy. Wspiera w sprawach celnych i podatkowych polskie i zagraniczne spółki zaangażowane w krajowy i międzynarodowy obrót towarami.

Udział w webinarze jest bezpłatny.
Zgłoszenia przyjmowane są do wyczerpania miejsc.

IPH zastrzega sobie prawo do ograniczenia przyjęcia liczby osób z jednej firmy.

UWAGA: BRAK WOLNYCH MIEJSC


Przyjęcie na webinarium zostanie przez nas potwierdzone osobną wiadomością.
Dodatkowych informacji udziela:
Iwona Jordan
tel.: 12 428 92 63                         
e-mail: szkolenia@iph.krakow.pl

Webinar organizowany jest przez ośrodek Enterprise Europe Network przy IPH w Krakowie.

 
 

Wspierane przez iCagenda

Projekty

Zapisz się na Newsletter

Zgadzam się na Polityka prywatności
EEN-NET-PL.jpgLogo-Krakow_H_rgb.jpgSponsor_Konkursu_Mj_Pierwszy_Biznes_2022.pngb-in-malopolska.pngbusiness.krakow.pl.pnglogo_cam.jpgngo.krakow.pl.pngparp.pngpfp-baner-e-lerning.png