W dniu 22 listopada 2021 roku w Krakowie uroczyście obchodziliśmy 171 rocznicę powstania Izby Przemysłowo - Handlowej w Krakowie.


22 LISTOPADA 2021 - 171 ROCZNICA POWSTANIA IZBY

Honorowy Patronat nad uroczystością objęli Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski oraz Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.  

W trakcie uroczystości wręczono m.in. odznaczenie państwowe, Nagrody Krakowskiego Dukata oraz nagrody zwycięzcom konkursu „Mój Pierwszy Biznes”.

Serdecznie dziękujemy firmom członkowskim, dzięki których wsparciu uroczystość Święta IPH mogła się odbyć:


WRĘCZENIE ODZNACZENIA PAŃSTWOWEGO

W imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita przekazał wyróżnienie przyznane prezesowi firmy członkowskiej IPH w Krakowie – SAG Sp. z o.o.

Pan Jerzy Gas – w dowód uznania za działalność na rzecz rozwoju gospodarki narodowej – odznaczony został Złotym Krzyżem Zasługi.


STATUETKI KRAKOWSKIEGO DUKATA

Krakowski Dukat to nagroda przyznawana od 1991 roku z inicjatywy gazety "Czas Krakowski". Nagroda przyznawana była przedsiębiorcom wywodzącym się ze środowisk gospodarczych woj. krakowskiego za znaczące osiągnięcia w działalności gospodarczej w okresie transformacji ustrojowej. W tym okresie patronat nad nagrodą, obok "Czasu Krakowskiego", objęła IPH w Krakowie.

Od 1998 roku Izba Przemysłowo-Handlowa stała się jedynym fundatorem nagrody. Nagroda Krakowski Dukat ma charakter promocyjny i przyznawana jest nie przedsiębiorstwu lecz osobie, która je założyła lub nim zarządza. Nagroda wyróżnia i honoruje osoby za osiągnięte wyniki ekonomiczne, za inwencję, za umiejętność dzielenia się sukcesami z otoczeniem, w którym dana osoba prowadzi swoją działalność.

KATEGORIA SAMORZĄDOWY KREATOR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Z rekomendacji Marszałka Województwa Małopolskiego

Wojciech Pałka Starosta Krakowski

Pan Wojciech Pałka został rekomendowany za wielotorowość podejmowanych działań oraz osobiste zaangażowanie, aktywne działanie na rzecz rozwoju, aktywizacji lokalnych środowisk i promocje działań ekologicznych.

KATEGORIA WŁAŚCICIEL FIRMY

Z rekomendacji IPH w Krakowie

Zdzisław Durlak -wspólnik, prezes zarządu DG ELPRO Durlak Durlak Golonka Spółka Jawna

Pan Zdzisław Durlak od 29 lat jest wspólnikiem, Inżynierem Projektu i Prezesem Zarządu DG ELPRO w Krakowie.

Firma „DG ELPRO” specjalizuje się w realizacji prac z zakresu systemów automatyki i bezpieczeństwa obiektów. Od ponad 25 lat dostarcza swym klientom kompleksowe rozwiązania obejmujące nowoczesne, zintegrowane instalacje słaboprądowe (automatyka budynku, systemy bezpieczeństwa budynku, okablowanie strukturalne, instalacje teletechniczne, informatyczne oraz multimedialne).

 

Z rekomendacji IPH w Krakowie

Artur Niemyski Prezes Zarządu, Dyrektor DABSTER Sp. z o.o.

Pan Artur Niemyski od 31 lat jest Prezesem Zarządu i Dyrektorem w utworzonej przez siebie firmie inżynierskiej DABSTER Sp. z o.o. w Krakowie.

Utworzone i kierowane przez pana Artura Niemyskiego przedsiębiorstwo jest ukierunkowane na eksport polskiej myśli technicznej oraz polskich urządzeń. Cel został osiągnięty: udział eksportu firmy DABSTER w ostatnich 25 latach kształtował się na poziomie 70-90%, w tym eksport know-how dla przemysłowych instalacji produkcyjnych.

KATEGORIA MENEDŻER FIRMY

Z rekomendacji IPH w Krakowie

Janusz Wesołowski – Wiceprezes Zarządu Wodociągi Miasta Krakowa S.A.

Pan Janusz Wesołowski od 2017 roku jest Wiceprezesem Zarządu Wodociągów Miasta Krakowa S.A., największego w Małopolsce przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjnego, obsługującego ponad milion użytkowników. Nieustanny rozwój i ciągłe podnoszenie jakości świadczonych usług przedsiębiorstwa, pozwoliły na osiągnięcie przez Spółkę najwyższych światowych standardów i pozycji lidera branży.

z archiwum Wodociągów Miasta Krakowa S.A.

Z rekomendacji IPH w Krakowie

Łukasz Dziędziel Prezes Zarządu Fabryka Maszyn i Urządzeń OMAG Sp. z o.o.

Pan Łukasz Dziędziel od 2015 roku kieruje Fabryką Maszyn i Urządzeń OMAG Sp. z o.o. w Oświęcimiu. Działalność Spółki OMAG opiera się na dwóch głównych filarach – górnictwo i motoryzacja. Dla przemysłu górniczego Spółka dostarcza produkty doskonale sprawdzające się w trudnych warunkach górniczych. Maszyny spółki pracują nie tylko w Polskich kopalniach, ale również w kopalniach Czech, Rumunii, Hiszpanii, Słowenii, Argentyny i Wietnamu. Spółka Omag od 1989 roku działa w zakresie obróbki skrawaniem - toczy, frezuje, wierci, maluje mokro i proszkowo, obrabia cieplno-chemicznie oraz szlifuje. W przemyśle motoryzacyjnym jest dostawcą wielu komponentów, między innymi dla firm z Niemiec, Szwecji, Hiszpanii czy Wielkiej Brytanii.


HONOROWA STATUETKA IPH

Izba Przemysłowo – Handlowa w Krakowie przyznała Honorową Statuetkę IPH Wojciechowi Więckowskiemu współzałożycielowi Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie i wieloletniemu członkowi władz Izby w dowód uznania za całokształt pracy w samorządzie gospodarczym.

 


z archiwum Wodociągów Miasta Krakowa S.A.


KONKURS „MÓJ PIERWSZY BINES”

Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie we współpracy z Gminą Miejską Kraków, ABSL, Polską Fundacją Przedsiębiorczości oraz sponsorem Konkursu Bankiem Santander, zorganizowała konkurs „Mój Pierwszy Biznes, do którego zaprosiła uczniów szkół ponadpodstawowych z Miasta Krakowa.

Celem konkursu była popularyzacja wiedzy na temat przedsiębiorczości, pobudzenie aktywności gospodarczej oraz kształtowanie postaw biznesowych. Konkurs polegał na opracowaniu BIZNES PLANU prezentującego przedsięwzięcie gospodarcze. W Konkursie mogły brać również udział biznes plany przygotowane zespołowo.

LISTA NAGRODZONYCH


WYRÓŻNIENIE PRZYZNAWANE PRZEZ UCZESTNIKÓW SPOTKANIA Z CYKLU KULTURA – MEDIA – BIZNES

Kultura-Media-Biznes to spotkanie, na którym corocznie przyznawana jest nagroda dla osoby ze świata kultury za pełne pasji działania, które przez swoją nieszablonowość i atrakcyjność przyczyniają się do promocji Krakowa i budowania wspaniałej krakowskiej atmosfery. To honorowe wyróżnienie w postaci specjalnie zaprojektowanej i za każdym razem innej statuetki-dla osoby związanej z Krakowem, która w sposób szczególny i niecodzienny zaznacza w naszym mieście swoją obecność.

Wcześniej laureatami w tej kategorii byli między innymi: Jerzy Stuhr, Anna Dymna, Nigel Kennedy, Andrzej Mleczko, Piwnica pod Baranami, Anna Polony, Jerzy Trela, czy Andrzej Sikorowski.

Nagrodę Kultura – Media – Biznes za 2020 rok „za mistrzowską promocję sztuki kulinarnej” otrzymali:

Anna Starmach

Ewa Wachowicz

Robert Makłowicz

 

 


ODZNACZENIE IZBY MEDALEM 40 -LECIA PKE

Polski Klub Ekologiczny odznaczył Izbę Medalem 40 -lecia Polskiego Klubu Ekologicznego

PKE odznaczył także Wiceprezydenta Izby Pana Jana Sadego, za życzliwość i  wspieranie Klubu przez ponad 20 lat.

 

 

Projekty

Zapisz się na Newsletter

Zgadzam się na Polityka prywatności
EEN-NET-PL.jpgb-in-malopolska.pnglogo_cam.jpgparp.pngpfp-baner-e-lerning.png