W dniu 25 listopada 2022 roku uroczyście obchodziliśmy 172 rocznicę powstania Izby Przemysłowo - Handlowej w KrakowieŚwięto Izby.

 

Honorowy Patronat nad naszą uroczystością objęli Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski oraz Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

 

W trakcie uroczystości wręczono Nagrody Krakowskiego Dukata, wyróżnienie – Statuetkę spotkań Kultura Media Biznes oraz nagrody zwycięzcom konkursu „ Mój Pierwszy Biznes” .

 

 

Serdecznie dziękujemy firmom członkowskim, dzięki których wsparciu uroczystość Święta IPH mogła się odbyć:

 

I. STATUETKI KRAKOWSKIEGO DUKATA

Krakowski Dukat to nagroda przyznawana od 1991 roku przedsiębiorcom wywodzącym się ze środowisk gospodarczych woj. krakowskiego za znaczące osiągnięcia w działalności gospodarczej w okresie transformacji ustrojowej.

Od roku 1998 Izba Przemysłowo-Handlowa stała się jedynym fundatorem nagrody. Nagroda Krakowski Dukat ma charakter promocyjny i przyznawana jest osobie, która założyła przedsiębiorstwo lub nim zarządza. Nagroda wyróżnia i honoruje osoby za osiągnięte wyniki ekonomiczne, za inwencję, za umiejętność dzielenia się sukcesami z otoczeniem, w którym dana osoba prowadzi swą działalność.

KATEGORIA ZŁOTY KRAKOWSKI DUKAT

Z rekomendacji Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie

Michał Czekaj Prezes Zarządu DRAGON POLAND Sp. z o.o.

Od początku swojej kariery związany ze spółką Dragon, polską firmą rodzinną z 50 - letnim doświadczeniem produkcyjnym w sektorze chemii budowlanej, motoryzacyjnej i gospodarczej. W 2012 roku objął stanowisko prezesa zarządu spółki Dragon Poland. Obecnie firma Dragon w swojej ofercie posiada ponad 2000 produktów chemicznych dedykowanych dla budownictwa oraz gospodarstw domowych, sprzedawanych na rynkach krajowych i zagranicznych.

 

KATEGORIA SAMORZĄDOWY KREATOR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Z rekomendacji Marszałka Województwa Małopolskiego

Mariusz Makuch Burmistrz Zatora

Pan Mariusz Makuch kieruje bieżącymi sprawami Zatora od 2015 roku. Pan Burmistrz postrzegany jest jako wzorowy gospodarz gminy, rewitalizuje jej przestrzeń, dba o środowisko, skutecznie pozyskuje środki zewnętrzne. Zarządzana przez niego Gmina wyróżnia się wśród gmin powiatu oświęcimskiego zarówno jeśli chodzi o wartość realizowanych projektów, jak i wysokość stopnia dofinansowania ze środków zewnętrznych. Pan Mariusz Makuch jest współautorem wielu znaczących dla Zatora inicjatyw i przedsięwzięć prowadzących do rozwoju Gminy, w tym m.in. projektu „Dolina Karpia” sfinansowanego w ramach Programu Aktywizacji Obszarów Wiejskich czy „Dolina Karpia – szansa na przyszłość”.

 

KATEGORIA MENEDŻER FIRMY

Z rekomendacji IPH w Krakowie

Andrzej Natkaniec – Wiceprezes Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie.  

Andrzej Natkaniec od 16 lipca 2007 r. roku pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania Spółka z o.o. w Krakowie. Ogromne doświadczenie i lata pracy w Miejskim Przedsiębiorstwie Oczyszczania w Krakowie zaowocowały zbudowaniem silnej marki przedsiębiorstwa utożsamianej z wysokim standardem usług. Spółka MPO, jej logo jest powszechnie rozpoznawalne i kojarzone z rzetelnym i profesjonalnym wykonywaniem usług w zakresie oczyszczania miasta i gospodarowania odpadami.

Realizacja licznych projektów inwestycyjnych, wdrażanie nowych systemów zarządczych z wykorzystaniem narzędzi informatycznych oraz doświadczenie w kierowaniu zespołami ludzkimi i umiejętności interpersonalne w zarządzaniu sytuacjami nadzwyczajnymi, pozwoliły Panu Andrzejowi Natkańcowi na zbudowanie i rozwój Zintegrowanego Systemu Oczyszczania, który gwarantuje czystość i estetykę w Mieście Krakowie, a co najistotniejsze poprawę jakości powietrza wpływając na ochronę zdrowia Mieszkańców Krakowa.

 

Z rekomendacji IPH w Krakowie

Zbigniew Brydak – Prezes Zarządu Molteni Farmaceutici Polska sp. z o.o. 

Zbigniew Brydak, od 15 lat prezes Molteni Farmaceutici Polska Sp. z o.o., 25 lat aktywny w zarządzie tej firmy ma na swoim koncie m.in.: - nadzór nad budową i uruchomieniem zakładu produkcji farmaceutycznej, - wdrożenie systemu zarządzania zgodnego z normami ISO 9000, 14000 i 18000 oraz produkcji zgodniej z Good Manufacturing Practice, uruchomienie laboratorium kontroli jakości,
-wprowadzenie na polski rynek innowacyjnych leków w obszarze terapii substytucyjnej, anestezjologii i leczenia bólu, -utrzymanie optymalnych warunków pracy i stabilności zatrudnienia w firmie, gdzie wielu pracowników ma staż pracy powyżej 20 lat. Produkty Molteni Farmaceutici zdobyły wiele branżowych nagród, w tym: I miejsce w kategorii lek za produkt Monural podczas Targów Pro Femina, czy I miejsce za płyn do płukania ust Paroplak, II miejsce za lek Citocartin oraz III miejsce za lek stomatologiczny Citoject podczas Targów Stomatologicznych Expodent.

 

Z rekomendacji Sądeckiej Izby Gospodarczej

Wojciech Molendowicz  - Prezes Zarządu, Redaktor Naczelny Wydawnictwo Dobre Sp. z o.o. -

Wojciech Molendowicz, od roku 2010 jest prezesem Wydawnictwa Dobre Sp. z o.o. i redaktorem naczelnym Dobrego Tygodnika Sądeckiego, jest prowadzącym programy w Regionalnej Telewizji Kablowej. Od początku lat 90-tych jest związany z małopolskim rynkiem prasy, m.in. jako wydawca gazety Tempo czy dyrektor nowosądeckich oddziałów „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego”. W przeciągu 31 lat kariery zawodowej kierował zespołami redakcyjnymi w różnych typach gazet, czasopism i portali internetowych. Łącząc dziennikarstwo tradycyjne z tym internetowym stał się najwybitniejszym promotorem lokalnej przedsiębiorczości, dostrzegając jej rolę jako koła zamachowego życia społecznego. W ramach Dobrego Tygodnika Sądeckiego, i portalu dts24.pl porusza tematy najistotniejsze dla lokalnej społeczności Sądecczyzny pomijane przez koncerny, które zdominowały krajowy rynek medialny. Są to często kwestie związane właśnie z rozwojem gospodarczym regionu, w tym zarówno firm dużych jak i MŚP.

 

KATEGORIA WŁAŚCICIEL FIRMY

Z rekomendacji IPH w Tarnowie

Rafał Stec – Współwłaściciel Grupy KNC Nieruchomości

Pan Rafał Stec, prezes KNC Nieruchomości, założyciel konsorcjum KNC Group, członek i założyciel stowarzyszeń i organizacji pozarządowych, w tym federacji zawodowych. KNC Nieruchomości, to jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm branży nieruchomości w kraju, licząca obecnie 16 oddziałów franczyzowych i współpracująca z setkami agentów. Konsorcjum KNC Group działa w obrębie nieruchomości, finansów, transportu i logistyki oraz innych dyscyplin, w oparciu o stworzony przez niego model biznesowy bazujący na zasadach lidów pośrednich, wzajemnym lewarowaniu i profilowaniu klientów.

 

II. STATUETKA KULTURA – MEDIA – BIZNES

Kultura-Media-Biznes to spotkanie, na którym corocznie przyznawana jest nagroda dla osoby ze świata kultury za pełne pasji działania, które przez swoją nieszablonowość i atrakcyjność przyczyniają się do promocji Krakowa i budowania wspaniałej krakowskiej atmosfery. To honorowe wyróżnienie w postaci specjalnie zaprojektowanej i za każdym razem innej statuetki-dla osoby związanej z Krakowem, która w sposób szczególny i niecodzienny zaznacza w naszym mieście swoją obecność. Autorem wręczanych rzeźb jest również wspomniany już Kazimierz Adamski. Do tej pory wyróżnienia takie zostały przyznane i wręczone m. in. Annie Dymnej,  Nigelowi Kennedy’emu,  Andrzejowi Mleczce, Piwnicy pod Baranami, Krzysztofowi Pendereckiemu, Mariuszowi Kwietniowi, Andrzejowi Sikorowskiemu,  Operze Krakowskiej, Zespołowi SKALDOWIE,  Markowi Stryszowskiemu, Annie Polony, Jerzemu Treli, Joannie Kulig.

Za rok 2021 przyznano statuetkę twórcom filmu „ Polański, Horowitz. Hometown” pomysłodawcom i bohaterom filmu Romanowi Polańskiemu i Ryszardowi Horowitzowi  oraz jego reżyserom Annie Kokoszce – Romer i Mateuszowi Kudle „ za przypomnienie  Krakowa, jego świata w latach 40 i 50 poprzez Film „ Polański, Horowitz. Hometown”.

 

III. KONKURS „MÓJ PIERWSZY BIZNES”

Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie we współpracy z Gminą Miejską Kraków, ABSL, Polską Fundacją Przedsiębiorczości oraz sponsorem Konkursu Bankiem Santander, zorganizowała konkurs „Mój Pierwszy Biznes, do którego zaprosiła uczniów szkół ponadpodstawowych z Miasta Krakowa. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat przedsiębiorczości, pobudzenie aktywności gospodarczej oraz kształtowanie postaw biznesowych. Konkurs polegał na opracowaniu BIZNES PLANU prezentującego przedsięwzięcie gospodarcze.

 

Lista nagrodzonych w konkursie.

Wideorelacja ze Święta Izby:

Projekty

Zapisz się na Newsletter

Zgadzam się na Polityka prywatności
EEN-NET-PL.jpgb-in-malopolska.pnglogo_cam.jpgparp.pngpfp-baner-e-lerning.png