JPEmbedded to firma informatyczna specjalizująca się w tworzeniu oprogramowania dla systemów wbudowanych. Założona w 2006 roku w Krakowie, obecnie zatrudnia ponad 30 inżynierów specjalistów z dziedziny programowania, projektowania elektroniki i testów. Naszymi klientami są producenci urządzeń dla energetyki i automatyki przemysłowej oraz integratorzy systemów.

Główne obszary naszej działalności to:
- rozwój rozwiązań komunikacyjnych dla inteligentnych sieci energetycznych,
- projektowanie i produkcja konwerterów protokołów do zastosowania w sieciach energetycznych, przemysłowych i aplikacjach internetu rzeczy (IoT),
- usługi tworzenia dedykowanego oprogramowania według wymagań klienta,
- automatyczne testowanie oprogramowania w celu jego certyfikacji.

Naszym głównym celem jest rozwój produktów sprzętowych i programowych do komunikacji pomiędzy urządzeniami podłączonymi do inteligentnych sieci energetycznych.

Nasza oferta konwerterów protokołów (https://www.jpembedded.eu/en/products/) obejmuje zarówno proste i tanie urządzenia komunikacyjne, które mogą być używane w aplikacjach przemysłowego internetu rzeczy (IIoT), jak i zaawansowane funkcjonalnie komputery przemysłowe z systemem Linux, które oprócz funkcji komunikacyjnych umożliwiają implementację przez użytkownika dodatkowych funkcjonalności (np. zabezpieczeń).

W zakresie oprogramowania oferujemy biblioteki implementujące specyficzne dla systemów automatyki w energetyce protokoły takie jak IEC61850, DNP3, ICCP/TASE.2 czy IEC 60870-5. Wszystkie nasze implementacje protokołów są zoptymalizowane w celu spełnienia specyficznych wymagań systemów wbudowanych takich jak:
- niezależności od platformy,
- niskiego zużycia pamięci,
- łatwej przenaszalności z urządzenia na urządzenie,
- możliwości uruchomienia z systemem operacyjnym lub bez niego.

Coraz większe znaczenie w energetyce zyskuje cyberbezpieczeństwo, które definiuje norma IEC 62351. Nasze produkty są zgodne z odpowiednimi częściami tej normy.

 

ul. Strumienna 12, 30-609 Kraków
+48 12 266 25 44
sales@jpembedded.eu
https://www.jpembedded.eu/

Projekty

Zapisz się na Newsletter

Zgadzam się na Polityka prywatności
EEN-NET-PL.jpgb-in-malopolska.pnglogo_cam.jpgparp.pngpfp-baner-e-lerning.png