LAUREACI NAGRODY KRAKOWSKI DUKAT 2008


W KATEGORII WŁAŚCICIEL FIRMY


KAROLINA WITEK
Centrum Witek

KAROLINA WITEK prowadzi działalność gospodarczą od 45 lat, początkowo była to działalność rolnicza , a w 1991 r rozpoczęła działalność forma K’Witek jako niewielki sklep , a później hurtownia sprzętu AGD. W 1996 r. wybudowano pierwszy salon meblowy o powierzchni 10 tys m2 a w 2001 r. kolejny o powierzchni 20 tys. m2 działające już jako Centrum Witek cały czas kierowane i zarządzane przez właścicielkę. Liczne kontrakty krajowe i zagraniczne, stałe ekspozycje oraz Galerie Mebli, Studio Projektowania Wnętrz czynią z firmy Witek firmę wzorcową, która stała się przykładem dla innych. Karolina Witek wprowadza nowoczesne rozwiązania w zarządzaniu firmą, promuje polskich producentów mebli, udziela wsparcia wielu organizacjom społecznym i fundacjom.


JANUSZ KASZTELEWICZ    
Gospodarstwo Pasieczne „Sądecki Bartnik” A&J Kasztelewicz, Stróże

"Sądecki Bartnik" to firma rodzinna Anny i Janusza Kasztelewiczów, dla których pszczelarstwo to coś więcej niż zawód i praca- to pasja i fascynacja pszczołami o wieloletniej tradycji. Firma rozpoczęła działalność w 1973 roku. W pasiekach gospodarstwa pozyskuje się wysokiej jakości miody odmianowe oraz inne produkty pszczele: pyłek kwiatowy, mleczko pszczele, wosk, propolis oraz pierzgę. „Sądecki Bartnik”oferuje również klientom miody pitne, farmaceutyki i kosmetyki na bazie produktów pszczelich . Od szeregu lat właściciele starają się również dbać o współpracujących z gospodarstwem pszczelarzy. Państwo Kasztelewiczowie zajmują się także działalnością edytorską, wydają książki i filmy o tematyce pszczelarskiej, w tym poradniki dla fachowców, pozycje na temat zdrowotnych walorów produktów pszczelich, albumy, reprinty oraz filmy szkoleniowe.


TOMASZ ĆWIKOWSKI, ROMAN SŁOWIK, RAFAŁ STANUSZEK
PPHU ERBET SP. Z O.O, Nowy Sącz

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe "ERBET" sp. z o.o. działa na rynku nieprzerwanie od 1990 roku, realizując w tym czasie bardzo dużą ilość poważnych przedsięwzięć inwestycyjnych na terenie Polski. Świadczy usługi w charakterze Generalnego Wykonawcy Inwestycji wszelkiego rodzaju robót budowlanych we wszystkich branżach. Na przestrzeni swojej działalności przedsiębiorstwo ERBET realizowało obiekty administracyjne, oświatowe, domy akademickie, hotele, hale widowisko – sportowe, infrastrukturę turystyczną oraz obiekty przemysłowe i przetwórstwa rolno – spożywczego.


WOJCIECH STOPKA
Zakłady Garbarskie STOPKA, Czarny Dunajec

Zakłady Garbarskie „STOPKA” powstały na początku lat dziewięćdziesiątych., w przeciągu dwudziestu lat swojej działalności uplasowały się w czołówce polskich producentów skór obuwiowych.Firma dysponuje dwoma zakładami produkcyjnymi. Właściciel firmy od samego początku postawił na nowatorskie rozwiązania, profesjonalny park maszynowy i na jakość produktu . Bardzo ważnym elementem wyróżniającym zakład jest wybudowanie w ubiegłym roku nowoczesnej oczyszczalni ścieków opartej na technologii norweskiej.


MACIEJ WĘGIEL
Fabryka Okien z Drewna WĘGIEL, Tarnów

Fabryka powstała w 1998 roku jako zakład specjalizujący się w produkcji ekskluzywnych okien z drewna sosnowego oraz mahoniowego w systemie DJ-68. Z upływem lat firma udoskonalała i powiększała produkcję wprowadzając nowe technologie.Firma zajmuje się kompleksową produkcją stolarki budowlanej. Uzupełnieniem stolarki okiennej jest produkcja drzwi zewnętrznych i parapetów wg wzorów podanych przez klienta.
Wysoką jakość produktów firma zawdzięcza temu, że okna wykonywane są nie na skalę masową lecz na indywidualne zamówienie, co pozwala na dopracowanie każdego elementu stolarki.

W KATEGORII : MENEDŻER FIRMY
za dynamiczny rozwój zarządzanych przez nich firm, dostosowanie do nowych wyzwań i wymagań rynku

ELZBIETA KOTERBA, Prezes Zarządu Bura Rozwoju Krakowa SA

Elżbieta Koterba – Prezes Zarządu Biura Rozwoju Krakowa S.A. – Architekt i Urbanista. Funkcję Prezesa Zarządu pełni od 2001 roku. Planowaniem i architekturą zajmuje się od 1980 roku. Autor licznych planów przestrzennych miast i gmin dwukrotnie wyróżniona ministerialnymi nagrodami pierwszego stopnia za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinie planowania przestrzennego . Jest autorem wielu projektów architektonicznych zespołów mieszkalno - usługowych oraz obiektów użyteczności publicznej. Posiada rozległe doświadczenie zawodowe wynikające z łączenia działalności architekta i urbanisty z zarządzaniem firmą i pracą społeczną. Jest członkiem Zarządu Głównego Stowarzyszenia Budowniczych Domów i Mieszkań, v-ce Prezesem Małopolskiego Związku Pracodawców, członkiem organów Izby Przemysłowo-Handlowej, członkiem Małopolskiej Izby Architektów i Okręgowej Izby Urbanistów.


PHILIPPE GAGNEUX, Prezes Zarządu , Elektrociepłowni Kraków SA

PHILIPPE GAGNEUX, Prezes Zarządu , Dyrektorowi Generalny otrzymał nagrodę za:
przystosowanie urządzeń wytwórczych do ostrych wymogów norm ochrony środowiska, uzyskaną i stale podwyższaną sprawność urządzeń wytwórczych, wdrażanie nowej proekologicznej technologii spalania biomasy z węglem, udział w rozwoju krakowskiego rynku ciepła, wysokie standardy zarządzania, rentowność firmy oraz wdrażana politykę odpowiedzialności społecznej realizowaną z partnerami lokalnymi i społecznymi ( w tym między innymi: mecenat kultury krakowskiej i inicjatywy na rzecz integracji osób niepełnosprawnych.


ADAM KORZEŃ, Dyrektor Operacyjny Viceprezes SGL Carbon Polska Nowy Sącz

SGL Carbon Polska należy do międzynarodowego koncerny SGL Grup The Carbon Company z siedzibą w Wiesbaden w Niemczech Koncern produkuje wyroby z węgla pierwiastkowego takie jak ; elektrody grafitowe do elektrycznych pieców łukowych, elektrody węglowe do produkcji krzemu i fosforu, katody do elektrolizerów do produkcji aluminium, wykładziny do wielkich pieców do produkcji stali surowej; włókna weglowe i grafitowe, materiały kompozytowe w oparciu o włókna węglowe o grafitowe – elementy do
Boeninga787 , Airbusa 380 , elementy elektrowni wiatrowych; materiały do systemów magazynowani energii elektrycznej; kompozytowe tarcze hamulcowe do samochodów osobowych, cała gamę wyrobów drobnych wyrobów grafitowych mających zastosowanie praktycznie w wszystkich gałęziach przemysłu,


TADEUSZ BAŁCHANOWSKI, Prezes Zarządu FRED SA, Tarnów

Spółka Akcyjna FRED z Tarnowa powstała w 1995 roku. Początkowo zajmowała się głównie obsługą i handlem nieruchomościami, od 1998 roku zajmuje się również działalnością wydawniczą, będąc m.in. wydawcą Galicyjskiego Tygodnika Informacyjnego TEMI, który obchodzi w przyszłym roku 30-ecie istnienia i jest jednym z największych tygodników regionalnych w Polsce. W 1998 roku spółka rozpoczęła również działalność handlową jako przedstawiciel sieci Era, obecnie zaś prowadzi sieć salonów Play Germanos.


W KATEGORII SAMORZĄDOWY KREATOR PRZEDSIEBIORCZOŚCI

z rekomendacji Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Nawary :


MACIEJ OSTROWSKI; Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice

za wielostronność, wielotorowość podejmowanych działań gwarantujących zrównoważony rozwój gminy oraz osobiste zaangażowanie , aktywne działanie na rzecz rozwoju i aktywizacji lokalnych środowisk przyznano:

Nagroda specjalna ZŁOTY DUKAT

Dla Pana WŁADYSŁAWA BANYSIA Prezesa Zarządu Dyrektora aczelnego Fabryki Taśm Transporterowych STOMIL WOLBROM SA. – w roku jubileuszu 100-lecia FTT STOMIL WOLBROM.- za 30 lat nieprzerwanego kierowania Fabryką, utrzymanie wysokiej pozycji rynkowej, wdrażanie nowoczesnych technologii gwarantujących wysoką jakości produkcji, ścisłą współpracę z instytucjami badawczymi oraz wzorcową politykę ochrony środowiska będącą wynikiem świadomości położenia w Jurajskim Parku Krajobrazowym .
Krakowski Dukat w kategorii Menedżer Firmy 2006

Dla Pana STANISŁAWA ALFA , Właściciela Firmy ALF SENSOR za 40 lat prowadzenia rodzinnej firmy, wprowadzanie innowacyjnych i unikalnych rozwiązań technologicznych, produkcję precyzyjnych części mechanicznych; rezystorów termometrycznych oraz szerokiej gamy czujników do pomiaru temperatury na światowym poziomie.
Krakowski Dukat w kategorii Właściciel Firmy 2006 r.

 

 

 

Projekty

Zapisz się na Newsletter

Zgadzam się na Polityka prywatności
EEN-NET-PL.jpgb-in-malopolska.pnglogo_cam.jpgparp.pngpfp-baner-e-lerning.png