Krakowski Dukat 1Krakowski Dukat to nagroda przyznawana od 1991 roku z inicjatywy gazety "Czas Krakowski". Nagroda przyznawana była przedsiębiorcom wywodzącym się ze środowisk gospodarczych woj. krakowskiego za znaczące osiągnięcia w działalności gospodarczej w okresie transformacji ustrojowej. W tym okresie patronat nad nagrodą, obok "Czasu Krakowskiego", objęła IPH w Krakowie.
Od 1998 roku Izba Przemysłowo-Handlowa stała się jedynym fundatorem nagrody. Nagroda Krakowski Dukat ma charakter promocyjny i przyznawana jest nie przedsiębiorstwu lecz osobie, która je założyła lub nim zarządza. Nagroda wyróżnia i honoruje osoby za osiągnięte wyniki ekonomiczne, za inwencję, za umiejętność dzielenia się sukcesami z otoczeniem, w którym dana osoba prowadzi swą działalność.

Nagroda Krakowski Dukat przyznawana jest w czterech kategoriach:
1. Samorządowy Kreator Przedsiębiorczości, do której kandydatów rekomenduje Marszałek Województwa Małopolskiego spośród starostów, burmistrzów i wójtów małopolskich. Nagroda w tej kategorii honoruje tych przedstawicieli władz samorządowych, którzy osobiście przyczyniają się do rozwoju lokalnej społeczności poprzez tworzenie korzystnych warunków dla rozwoju i upowszechniana przedsiębiorczości oraz kreowanie nowych możliwości rozwoju gospodarczego
2. Właściciel Firmy:
 • Mikro
 • Małej
 • Średniej
 • Dużej
3. Menedżer Firmy
4. Kreator Przedsiębiorczości

SAMORZĄDOWY KREATOR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI


Z rekomendacji Marszałka Woj. Małopolskiego  Jacka Krupy:


STEFAN KOLAWIŃSKI – BURMISTRZ MIASTA BOCHNI    
Pan Stefan Kolawiński wyróżnia się kreatywnością oraz szczególnym zaangażowaniem w rozwój  lokalnej przedsiębiorczości. Skutecznie realizuje koncepcję zrównoważonego rozwoju Miasta Bochni. Pozyskane środki  finansowe z funduszy unijnych pozwoliły na realizację szeregu prorozwojowych zadań inwestycyjnych, poprawę komunikacyjną miasta i wdrożenie wielu działań na rzecz ochrony środowiska.

IPH031

KREATOR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI


Z rekomendacji Sądeckiej Izby Gospodarczej:

DARIUSZ REŚKO BURMISTRZ KRYNICY – ZDROJU

Dariusz Reśko jest absolwentem Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Pracę doktorską obronił na Wydziale Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Jest specjalistą z zakresu przedsiębiorczości, rozwoju lokalnego, uzdrowisk oraz zarządzania w turystyce i hotelarstwie. Jest długoletnim członkiem i działaczem wielu organizacji pozarządowych. W samorządzie działa od 2002 r. Od 2010 r. jest burmistrzem Krynicy-Zdroju. W 2016 roku został odznaczony przez prezydenta RP brązowym Krzyżem zasługi za działalność na rzecz społeczności lokalnej. Jednym z celów jego działania jest zmniejszenie bezrobocia. Jest autorem i współautorem wielu prac naukowo-badawczych dotyczących kreowania różnorodnych form przedsiębiorczości.

IPH036

WŁAŚCICIEL FIRMY MAŁEJ 


Z rekomendacji Izby Przemysłowo-Handlowej  w Krakowie:

IWONA STAREK   – PREZES ZARZĄDU FIRMY VISTAR SP. Z O.O.   

Vistar sp. z o.o. jest firmą rodzinną założoną w 2007 roku. Firma specjalizuje się w wykonywaniu wszystkich działań przygotowawczych, koniecznych do uruchomienia masowej i indywidualnej produkcji garniturów, marynarek, żakietów, spodni, płaszczy i kurtek. Firma wykonuje usługi na zlecenia znanych marek odzieżowych w kraju i za granicą. Vistar jest stałym gościem ( od 2007 r.) paryskich targów Premiere Vision.

IPH045

Z rekomendacji Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowie

JÓZEF SZWIEC – PREZES ZARZĄDU FIRMY HANDLOWEJ WITOSPOL

Firma WITOSPOL istnieje na rynku paliwowym od 1992 roku. Firma dysponuje siecią 11 stacji paliw i jednym zakładem magazynowania paliw, posiada siedem autocystern samochodowych oraz  zaplecze logistyczne. Właściciel firmy WITOSPOL dyrektor Józef Szwiec jest członkiem Rady Polskiej Izby Paliw Płynnych w Warszawie.  Jest laureatem m.in. Medalu Krajowej Izby Gospodarczej za wspieranie samorządu gospodarczego, Złotego Medalu za Długoletnią Służbę Prezydenta RP, otrzymał także nominację do Małopolskiej Nagrody Gospodarczej 2016 r. Firma zatrudnia 33 osoby, sponsoruje wiele wydarzeń sportowych w regionie.

IPH051

WŁAŚCICIEL FIRMY ŚREDNIEJ


Z rekomendacji Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowie:

BOŻENA ZARYWSKA – PREZES PRZEDSIĘBIORSTWA ODZIEŻOWEGO BOŻENA I ZBIGNIEW ZARYWSCY.


Przedsiębiorstwo prowadzi działalność od  1983 roku i zatrudnia 178 osób. Produkuje zaawansowaną technologicznie odzież wojskową, strażacką i żeglarską. 95 % produkcji przedsiębiorstwa stanowi eksport do Anglii, Niemiec, Szwajcarii, Irlandii. Firma wykorzystując unikalną technologię dostarczyła niezatapialne kombinezony dla reprezentacji Anglii na słynne regaty The Race. Firma od 15 lat obsługuje policję angielską.

IPH01 34

Z rekomendacji Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie:

MICHAŁ CZEKAJ – PREZES FIRMY DRAGON POLAND SP. Z O.O. SP.K.

Firma Dragon Poland Sp. z o.o. Sp. K. powstała w 1972 r. – jest firma rodzinna. Firma produkuje wyroby chemii budowlanej. Motoryzacyjnej i gospodarczej. Jest jednym z z najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw w sektorze chemii budowlanej, motoryzacyjnej i gospodarczej w Polsce. Eksportuje swoje wyroby do 10 krajów. Firma sponsoruje m. in. Chrześcijańskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, Akademię Piłkarską Wisły Kraków, Stowarzyszenie Wyjątkowe Serce.

IPH01 42

MENEDŻER FIRMY


Z rekomendacji Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie oddział w Olkuszu:

HUBERT KARDASZ   – PREZES ZARZĄDU FIRMY INTERMAG SP. Z O.O.  

INTERMAG Sp. z o.o. istnieje od 30 lat. Zaliczana jest do największych producentów nawozów i biostymulatorów oraz produktów prozdrowotnych dla zwierząt w Europie ŚRODKOWO-Wschodniej.  Firma eksportuje swoje wyroby do 25 krajów na całym świecie. INTERMAG sp. z o.o. współpracuję z uznanymi instytucjami naukowo – badawczymi, ale także posiada własne zaplecze badawczo-doświadczalne. Firma wspiera m. in. koncerty charytatywne na rzecz chorych dzieci organizowane przez m.in. Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, fundacje IKIERKA, Stowarzyszenie Wszyscy dla Wszystkich, koncerty charytatywne Dar Serca, OSP w Osieku i Olkuszu.

IPH01 45

Z rekomendacji Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie:

PIOTR PIĘTA – PREZES ZARZĄDU FABRYKI TAŚM TRANSPORTEROWYCH WOLBROM SA

Historia powstania firmy sięga 1908 roku. FTT Wolbrom S.A. jest jednym z największych i najbardziej znanych producentów taśm transporterowych w Polsce i Europie. Podstawowym przedmiotem działalności Spółki jest produkcja taśm przenośnikowych oprócz tego także produkuje mieszanki, płyty i wykładziny gumowe, kleje i materiały do łączenia taśm.  
W 2015 r. Spółka wyeksportowała swoje produkty do 28 krajów – cvo stanowiło 58 % przychodów ogółem. Spółka współpracuje z ośrodkami badawczymi i naukowymi. Firma wspiera: szkoły, kliniki, szpitale, domy kultury, sponsoruje kluby sportowe, placówki kulturalne.

IPH01 49

Z rekomendacji Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie oddział w Olkuszu:

ALFRED SZYLKO – PREZES ZARZĄDU PRZEDSIĘBIORSTWA WODOCIAGÓW I KANALIZACJI W OLKUSZU

Przedsiębiorstwo powstało w 1956 r. zajmuje się produkcją, uzdatnianiem i dostarczaniem wody do ponad 16,6 tyś. odbiorców tj. mieszkańców i przemysłu 4 gmin: Olkusza, Bukowna, Bolesławia i Kluczy. Spółka eksploatuje 2 oczyszczalnie ścieków w Olkuszu i Bukownie. Przedsiębiorstwo wspiera działania ekologiczne, fundacje na rzecz chorych dzieci.

IPH01 54

 Z rekomendacji Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie:

DANIEL WIĘZIK – PREZES ZARZĄDU TRADITIONAL POLISH STYLE SP. Z O.O.

Traditional Polish Style Sp. z o.o. została zarejestrowana w 2005 r. Firma zajmuje się produkcją oraz sprzedażą towarów na rynku naczyń kuchennych oraz sprzętu AGD rodzimej produkcji. Firma wspiera m.in. szkołę podstawową w Laskach, Fundację Osób Niepełnosprawnych w Stróżach, Stowarzyszenie Siemacha.

IPH01 56

ZŁOTE KRAKOWSKIE DUKATY

Statuetka Złotego Dukata - nagroda specjalna – tą nagrodą mogą być uhonorowane osoby, które już wcześniej otrzymały Krakowskiego Dukata i nieprzerwanie, minimum 15 lat zarządzają tą samą firmą, rozwijając ją i utrzymując jej wysoką pozycję na rynku.

JERZY GAS – PREZES ZARZĄDU SAG SP. Z O.O.
 
Za 16 lat w kadrze zarządzającej Grupą FTT  Wolbrom w tym za 8 lat zarządzania firmą  SAG sp. z o.o. i ugruntowanie jej pozycji na krajowym i zagranicznym rynku produkcji lin stalowo-gumowych typu SAG, EKO – krążników oraz przenośników taśmowych i  konstrukcji szybowych, a także dywersyfikacji produkcji w sektorze pojazdów szynowych.

 IPH01 62


WIESŁAW NOWAK – PREZES ZARZĄDU ZUE SA


Za 25 lat zarządzania firmą i ugruntowanie jej pozycji na rynku specjalistycznych usług w zakresie budowy i modernizacji systemów zasilania infrastruktury tramwajowej oraz budowy i modernizacji tramwajowej i kolejowej sieci trakcyjnej.


IPH01 65


JÓZEF SERAFIN – PREZES ZARZĄDU PPU FARES SP. Z O.O.

Za 25 lat zarządzania  firmą PPU „ FARES” Sp. z o.o., która jest wśród liderów branży energetycznej na rynku krakowskim.

IPH01 67

Projekty

Zapisz się na Newsletter

Zgadzam się na Polityka prywatności
EEN-NET-PL.jpgb-in-malopolska.pnglogo_cam.jpgparp.pngpfp-baner-e-lerning.png