Najważniejsze formy pomocy oferowane przedsiębiorstwom to możliwość odroczenia zapłaty podatków lokalnych, a także możliwość obniżenia czynszu za lokal komunalny w czasie, gdy firma nie funkcjonowała. 

To również wsparcie udzielane za pośrednictwem Grodzkiego Urzędu Pracy – jak dofinansowanie części wynagrodzeń pracowników czy możliwość uzyskania nisko oprocentowanej pożyczki dla firm i dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla samozatrudnionych.

Prezydent zapowiada także, że do 30 kwietnia zostaną przez Urząd Miasta Krakowa utworzone Punkty Doradztwa Kryzysowego, których zadaniem będzie udzielanie pomocy przedsiębiorcom w przygotowaniu wniosków o uzyskanie pomocy zarówno w ramach krakowskiego programu „Pauza”, jak i rządowej „Tarczy antykryzysowej” oraz innych programów, które mają wesprzeć podmioty gospodarcze w związku z negatywnymi konsekwencjami ekonomicznymi i społecznymi stanu epidemii COVID-19.

Oprócz tego Miasto planuje wsparcie dla instytucji kultury, żłobków, organizacji pozarządowych czy klubów sportowych. 

Więcej informacji oraz treść zarządzenia Prezydenta miasta Krakowa znajdą Państwo tutaj. 

źródło: www.krakow.pl 

EEN-NET-PL.jpgLogo-Krakow_H_rgb.jpgSponsor Konkursu „Mój Pierwszy Biznes 2020_2021” mini.jpgb-in-malopolska.pnglogo_cam.jpgparp.png