Ministerstwo Energii przypomina, że mikro i mali przedsiębiorcy, jeśli chcą nadal w 2019 r. korzystać z niższych taryf stawek za energię elektryczną muszą do 29 lipca złożyć swoim dostawcom energii elektrycznej "oświadczenie odbiorcy końcowego energii elektrycznej".

Na stronie www.tauron.pl,  w zakładce  https://www.tauron.pl/dla-domu/komunikat-dla-klientow znajduje się m.in. wzór oświadczenia, opracowana przez Tauron instrukcja dotycząca sposobu jego wypełniania oraz termin i miejsce dostarczenia.

Jak informuje resort energii powyższe oświadczenie, będzie podstawą uprawnienia do utrzymania ceny energii elektrycznej z dnia 30 czerwca 2018 r. w II półroczu 2019 r. - ze względu na to, że przedsiębiorstwa obrotu nie posiadają takich informacji.

Niezłożenie takiego oświadczenia jest jednoznaczne z brakiem możliwości utrzymania ceny energii elektrycznej z 2018 roku w II półroczu 2019 roku.

Średnie i duże przedsiębiorstwa w drugim półroczu 2019 r. będą mogły składać wnioski o pomoc publiczną de minimis do Funduszu Wypłat Różnicy Ceny. Podmioty te, pierwsze wnioski będą mogły złożyć po upływie trzeciego kwartału 2019 r.

EEN-NET-PL.jpgLogo-Krakow_H_rgb.jpgSponsor Konkursu „Mój Pierwszy Biznes 2020_2021” mini.jpgb-in-malopolska.pnglogo_cam.jpgparp.png