09 czerwca 2022 r. odbyło się spotkanie Loży Kobiet Biznesu z panią Marią Waliczek – założycielką i prezesem zarządu Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona.

W smakowitej atmosferze restauracji Magnifica, znajdującej się w kompleksie Farmony, poznałyśmy 25-letnią historię rozwoju firmy „od pomysłu do przemysłu”. Od idei tworzenia naturalnych kosmetyków z wyciągami z ziół zaczerpniętej z rodzinnej tradycji, w której do pielęgnacji służyły głównie ziołowe mikstury oparte na domowych recepturach, do blisko 500 kosmetyków w portfolio obecnie oraz linii dedykowanych do profesjonalnych zabiegów.

Dzisiaj Farmona to:
- własne laboratorium badawczo-rozwojowe,
- zakład produkcyjny w Wysokiej z rozwiązaniami przyjaznymi środowisku i wodą źródlaną czerpaną z własnego ujęcia, będącą podstawą wszystkich produktów,
- hotel Business&SPA z zapleczem szkoleniowo-konferencyjnym i autorskimi zabiegami opracowanymi przez indonezyjskich mistrzów masażu,
- ponad 300 pracowników, stanowiących największą wartość Farmony,
- wiele nagród z Nagrodą Gospodarczą Prezydenta RP za Ład Korporacyjny i Społeczną Odpowiedzialność Biznesu na czele.  Oprócz działalności biznesowej Maria Waliczek jest Przewodniczącą Rady Fundacji „Zawsze warto”, która powstała w oparciu o wieloletnie doświadczenie we wspieraniu instytucji, fundacji, stowarzyszeń  i osób działających na rzecz społeczności lokalnych, a także w sponsoringu wydarzeń kulturalnych i sportowych.

W 2016 roku otrzymała tytuł Filantrop Krakowa A.D. 2015 – nagrodę dla ludzi wielkiego serca.
Maria Waliczek i Farmona to znakomita inspiracja dla innych kobiet do tworzenia i prowadzenia własnych firm.

Projekty

Zapisz się na Newsletter

Zgadzam się na Polityka prywatności
EEN-NET-PL.jpgb-in-malopolska.pnglogo_cam.jpgparp.pngpfp-baner-e-lerning.png