W dniach 9-10 października br. odbyły się Warsztaty dla Kobiet 50+ zorganizowane przez Lożę Kobiet Biznesu IPH w Krakowie. Ich celem było udzielenie wsparcia kobietom w wieku powyżej 50 lat z obszaru tzw. "Starej" Nowej Huty, przy zakładaniu biznesu, jako jednej z metod aktywizacji zawodowej.

W trakcie dwudniowych warsztatów, odbyło się 9 prelekcji, które poprowadziły członkinie Loży: Dr Magdalena Makieła, Anna Buczek, Jadwiga Wiśniowska, Grażyna Trytek, Agnieszka Stupkiewicz, Agata Seredyka, Renata Deptała, Alicja Mędrek-Bukowska, Magdalena Ostasz.

Tematyka warsztatów dotyczyła: pomysłu na biznes i sposobów pozyskiwania klientów, prawnywarsztaty Loży kobiet biznesu w Izbie Przemysłowo - Handlowej w Krakowie. ch aspektów prowadzenia biznesu, przygotowania modelu finansowego biznesu, bezpieczeństwa prowadzenia biznesu, organizacji pracy, budowania wizerunku, promocji i marketingu z wykorzystaniem nowoczesnych mediów, zasad start-upów oraz pozyskiwania środków na działalność.

Wśród pomysłów na biznes dominowały te opierające się na pasjach i umiejętnościach własnych, tj:  przygotowywanie kosmetyków na bazie naturalnych składników, zielarstwo i ziołolecznictwo, prowadzenie hotelu dla psów wraz z tresurą, malarstwo i wiele innych. Przez całe dwa dni Uczestniczkom towarzyszył dobry humor, chęć do działania i pozytywne nastawienie.

Na koniec Uczestniczki otrzymały upominki od Loży Kobiet BIznesu i Izby Przemysłowo-handlowej oraz certyfikaty uczestnictwa w Warsztatach „Załóż Swój Biznes”.

Projekty

Zapisz się na Newsletter

Zgadzam się na Polityka prywatności
EEN-NET-PL.jpgb-in-malopolska.pnglogo_cam.jpgparp.pngpfp-baner-e-lerning.png